SorareData nedir? Sorare’yi daha iyi oynamak için temel araç

Mise à jour :

Sorare için SorareData, Fifa ve FUT için Futbin veya SoFifa neyse odur. Bu araçlar arasındaki tek fark, Sorare’yi iyi oynamak için SorareData‘nın vazgeçilmez olmasıdır! Bu nedenle, Sorare deneyiminizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için size bu muazzam veritabanını sunmam gerekiyor.

Öncelikle SorareData’nın sadece İngilizce konuşulan bir site olduğu konusunda sizi uyarmak isterim.Yine de tavsiyelerim sayesinde bu platformu gözünüz kapalı kullanabileceksiniz!

Özellikler Veri Analizi ve İstatistikler
Dil İngilizce
Mobil Uygulama Evet
Sosyal Ağlar Twitter

SorareData’ya Giriş

SorareData, Fransız bir oyunsever tarafından yaratıldı. En başından beri hevesli bir Sorare oyuncusu olan Maxime Hagenbourger, oyunda ilerlemek için istatistiklerin önemini çok geçmeden fark etti. Fransız daha sonra tamamen ücretsiz bir platform olan SorareData’yı oluşturarak bu verilere erişimi demokratikleştirmeye karar verdi.

 

SorareData çok geçmeden tüm dünyadan oyuncular için bir referans site haline geldi. Bu Kutsal Sorare Kitabı, futbolcuların performansları ve NFT’lerin değeri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri içeriyor. Benzersiz bir sanal nesne olarak, her Sorare kartı Ethereum blok zincirinde görülebilir: yani, SorareData ile arama yaparak onu takip edebilirsiniz.

Bu sitenin en etkili futbolcu keşifleri ve alım satım yapan menajerler için ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz! Sorare ile kurumsal bağı bulunmayan bu site, inkar edilemez başarısının kanıtı olarak geçtiğimiz Eylül ayında bir bağış toplama kampanyasıyla 700.000$ topladı. SorareData’nın sunduğu tüm imkanlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken Sorare’de bir hesabınızın olması ve hesabınızı bu veritabanı ile ilişkilendirmenizdir.

SorareData ana sayfasında bulacaklarınız

home-page-soraredata

SorareData’yı ilk kez ziyaret ettiğinizde, ana sayfa ekranındaki bilgiler çok fazla gibi görünebilir. Panik yapmayın! Gezinme çubuğuna odaklanmadan önce, ana sayfadaki bilgileri tek tek tanıtacağım:

 • Auction volume 24h: son 24 saat içinde açık artırmalarda menajerler tarafından harcanan ETH sayısı. Aşağıda bu rakamın bir önceki güne göre düşüş veya artışını görürsünüz.
 • Offer volume 24h: Son 24 saatte menajerler tarafından ikincil piyasada harcanan ETH sayısı. Aşağıda bu rakamın bir önceki güne göre düşüş veya artışını görürsünüz.
 • Auction volume: Oyunun 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana menajerler tarafından açık artırmalarda harcanan ETH sayısı.
 • Offer volume: Oyunun 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana menajerler tarafından ikincil piyasada harcanan ETH sayısı.
 • SD50 Index: en iyi 50 oyuncunun nadir kartlarının ortalama aylık fiyatı. Aşağıda bu rakamın bir önceki aya göre düşüş veya artışını görürsünüz.
 • Most sold rare players (2 weeks): ortalama satış fiyatları ile son iki hafta içinde en çok satan nadir oyuncular.
 • Most sold rare players (this month): ortalama satış fiyatları ile geçen ay en çok satan nadir oyuncular.
 • Rising players: son iki hafta içinde en büyük değer artışı gösteren oyuncular. Bu artış yüzde olarak hesaplanır ve buna oyuncunun ETH cinsinden mevcut değeri eşlik eder.
 • Falling players: son iki hafta içinde en çok değer kaybeden oyuncular. Bu düşüş yüzde olarak hesaplanır ve buna oyuncunun ETH cinsinden mevcut değeri eşlik eder.

Bu bilgilerin hemen altında, belirli filtreler aracılığıyla seçtiğiniz oyuncuları aramak için bir araç bulacaksınız. Ana sayfa, kapanmak üzere olan açık artırmalar listesi ile sonlanır.

Futbolcular ve kulüpler hakkında detaylı bilgiler

scootpage-soraredata

Gezinme çubuğunun Scout bölümü adından da anlaşılacağı gibi futbolcular ve takımlar hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlıyor. Bu alan, bir keşif stratejisi belirlemek isteyen menajerler için çok önemlidir! Scout bölümü, çeşitli bilgi kategorilerine erişmenizi sağlar:

 • Player rankings: en iyi oyuncuların son maçlardaki ortalama puanlarına göre sıralaması. Aramanızı daraltmak için birkaç filtre kullanabilir ve her oyuncunun tüm istatistiklerine bakabilirsiniz.
 • Team rankings: en iyi takımların (kulüpler ve milli takımlar) son birkaç maçtaki ortalama puanlarına göre sıralaması. Burada da yine aramanızı daraltmak için birkaç filtre kullanabilir ve her takımın tüm istatistiklerine bakabilirsiniz.
 • Card finder: ilginizi çekebilecek kartları bulmak için çok gelişmiş bir arama aracı. Yaş, fiyat, kart durumu veya seri numarası gibi çeşitli filtreler kullanabilirsiniz.
 • Player finder: aynı derecede gelişmiş bir arama aracı, ama bu sefer ilginizi çekebilecek oyuncuları bulmak için. Yaş, lig, ortalama puan veya oynadığı maç sayısı gibi çeşitli filtreler mevcuttur.
 • Managers: Sorare’de kayıtlı en iyi menajerlerin kart sayılarına ve koleksiyonlarının değerine göre sıralaması. Her menajerin profilini görüntüleyebilirsiniz.
 • Cards supply: oyuncu başına ücretli kartların sayısıyla birlikte mevcut tüm Sorare kartlarının listesi. Basım yılı veya kart kategorisi gibi belirli filtreleri kullanabilirsiniz.

SorareData’da kart piyasası analizi

auction-page-soraredata

Gezinme çubuğunun Market bölümü, açık artırmalar ve ikincil piyasa hakkında ayrıntılı bilgi edinmenizi sağlar. Bu alan, bir alış satış stratejisi yürütmek isteyen yöneticiler için çok önemlidir! Market bölümü, çeşitli bilgi kategorilerine erişmenizi sağlar:

 • Live auctions: açık artırmaları kapanmak üzere olan kartların listesi. Her kartın fiyatını ve her oyuncunun ortalama puanını burada bulacaksınız.
 • Live bundles: açık artırmaları kapanmak üzere olan paketlerin listesi. Her paketin tahmini fiyatının yanı sıra her kartın ayrıntılarını da burada bulacaksınız.
 • Live offers: ikincil piyasada satışa sunulan kartların listesi. Satıcılar tarafından belirlenen fiyatı ve her oyuncunun ortalama puanını burada bulacaksınız.
 • Completed auctions: yakın zamanda açık artırmada kazanılan kartlar.
 • Completed bundle auctions: yakın zamanda açık artırmada kazanılan paketler.
 • Completed offers: son dönemde ikincil piyasadan satın alınan kartlar.
 • Charts: piyasanın gelişimini, kartların değerini veya Sorare’nin popülaritesini ölçmenize olanak tanıyan bir dizi çizelge.
 • Most expensive auctions: sitenin yayın hayatına başlamasından bu yana Sorare’de verilen en yüksek tekliflerin sıralaması.

Turnuvalarınıza SorareData ile hazırlanın

gameweek-page-soraredata

Gezinme çubuğunun SO5 bölümü, futbolcular ve menajerlerin performansları hakkında detaylı bilgi almanızı sağlar. Lig tablosunun zirvesinde olmak isteyen menajerler için bu olmazsa olmazdır! SO5 bölümü, çeşitli bilgi kategorilerine erişmenizi sağlar:

 

 • Gameweek center: gerçek dünyada oynanan maçlara, futbolcuların skorlarına, en çok kullanılan futbolculara ve futbolcularınızın performanslarına tam bir genel bakış.
 • Lineup builder: takımınızın kompozisyonunu optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir araç. Kendi futbolcularınız hakkında çok net istatistikler bulacaksınız.
 • Leaderboard: lig başına en tutarlı menajerlerin listesi. Bu menajerlerin her birinin maça çıkma sayısını ve ortalama pozisyonunu burada bulacaksınız.
 • Hall of Fame: Sorare’nin ilk gününden bu yana kaydedilen en iyi performansların listesi, her menajerin aldığı puan ve takımının kompozisyonu.
 • Rewards: turnuvaların sonunda verilen ödüllerin listesi. Ödül alan menajerlerin bir listesini de burada bulacaksınız.

Daha kişiselleştirilmiş izleme deneyimi için Sorare hesabınızı bağlayın

Gezinme çubuğunun sağında bulunan Login seçeneğine tıklayarak Sorare hesabınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu bölüme erişmek için Sorare hesabınızı SorareData’ya bağlamanız yeterlidir. Burada hesabınızla ilgili birkaç bilgi kategorisi bulacaksınız:

 • My gallery: tüm Sorare ücretli kartlarınızın ve menajer olarak geçmişinizin bir listesi.
 • My watchlist: yakından takip ettiğiniz oyuncu kartlarının listesi. İstediğiniz fiyat ikincil piyasada belirir belirmez bir bildirim alırsınız.
 • My SO5 results: Sorare tarafından düzenlenen haftalık turnuvalardaki sonuçlarınız.
 • My lineup builder: takımınızın kompozisyonunu optimize etmek için bir araç.
 • My saved lineups: takımınızın tüm farklı kompozisyonlarını kaydetmek için bir araç.
 • Profile: para birimi, e-posta adresi ve şifre ayarlarınızı yapmak için.
 • FAQ: en sık sorulan sorulara somut yanıtların verildiği bir alan. Metinler sadece İngilizce olarak yayınlanmaktadır.
 • Logout: bu seçenek, SorareData ile bağlantınızı kesmenizi sağlar.

Yan turnuvalara katılın veya kendi yarışmalarınızı yaratın

play-page-soraredata

Gezinme çubuğunun Play bölümü, sizi Sorare kartlarına dayalı birkaç mini oyunu keşfetmeye davet eder. Burası bir turnuvanın veya açık artırmanın sonucunu beklerken vakit geçirmek için harika bir yerdir! Aldığınız sonuçlara bağlı olarak, nadir kartlar da kazanabilirsiniz… Şu anda Play bölümünde dört kategori bulunuyor:

 

 • Gaming arena: SorareData tarafından tasarlanan farklı türdeki mini oyunları (şampiyonluklar, kupalar ve özel turnuvalar) bir araya getiren bir alan.
 • SD Leagues: SorareData tarafından düzenlenen ve Nadir, Süper Nadir ve Eşsiz kartlara özel şampiyonalar.
 • SD Cups: SorareData tarafından tek maçlı eleme formatında düzenlenen kupalar.
 • Private Leagues: Sorare’ye kayıtlı arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz özel turnuvalar.

SorareData bir mobil uygulamaya da sahip

SorareData hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda kullanılabilir. Klasik sürümde görülen tüm bilgileri ve aynı olasılıkları bulmak için ücretsiz uygulamayı indirebilirsiniz! Şahsen ben SorareData’nın mobil uygulamasını düzenli olarak kullanıyorum.

Özellikle bu uygulamanın ergonomisini beğeniyorum. Menajerler farklı kategoriler arasında kolayca yolunu bulabilir ve çok kısa sürede yükleniyor. Futbolcu keşfi ve alım satıma yoğun bir şekilde başlamak isteyenler için SorareData mobil uygulaması vazgeçilmez bir araç!

Sonuç: SorareData, Sorare oynamak için neden önemli bir araçtır?

SorareData’nın Sorare’deki hedeflerine ulaşmak isteyen tüm oyuncular için referans site olduğunu düşünüyorum. Bu oyuna özel en büyük veritabanıdır ve ücretsizdir! Sitenin farklı bölümleri, Sorare’den bağımsız bu aracın sunduğu tüm olanakları göstermektedir.

Kendi adıma konuşmam gerekirse SorareData’yı kontrol etmediğim bir gün bile geçmiyor ve bunun diğer deneyimli oyuncular için de geçerli olduğundan eminim. Doğru araştırma yaparak, gelecek vaat eden oyuncuları düşük fiyatlara görebiliyorum. Bu araç ayrıca, açık artırmalarda veya ikincil piyasada iyi fiyatlar bulmama da yardımcı oluyor! Bu yüzden size vereceğim tavsiye, biraz zaman bulur bulmaz bu platforma kendinizi alıştırmaktan çekinmemenizdir. Girdiğiniz zahmete değecek!

 • Sorare soraredata UK
 • Sorare soraredata FR
 • Sorare soraredata IT
 • Sorare soraredata DE
 • Sorare soraredata ES
 • Sorare soraredata PT
 • Sorare soraredata TK
 • Sorare soraredata BR
 • Sorare soraredata US
 • sorare soraredata JP
UltraSorare
Logo