Sorare nasıl oynanır? Oynamaya başlamak ve açıklamalar için eğitici rehber

Mise à jour :

Bazı oyuncular Sorare’de sadece NFT’leri toplamayı tercih ederken, büyük çoğunluk kartlarını sitede düzenlenen çeşitli turnuvalara katılmak için kullanıyor. Her zaman her yeni yarışmaya katıldığım için ben şahsen ikinci kategoride yer alıyorum.

Turnuvalara ilgi duyanlar için aşağıda Sorare nasıl oynanır anlatacağım. Bu rehber içinde oyunun kurallarını gözden geçireceğiz ve aldığınız sonuçlarda fark yaratabilecek bazı ipuçlarına da değineceğiz!

banner-ultra-sorare-min

Sorare’nin amacı nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse, Sorare oyununun amacı klasik bir Fantezi Ligi ile çok benzerdir. Her turnuvada öncelikle sahip olduğunuz kartlardan futbolcuları seçerek takımınızı kurmanız gerekir. Kartlarda üzerindeki futbolcular, sahadaki gerçek performanslarına göre puan kazanmanıza yardımcı olur.

Bunu aklınızda tutarak, Sorare turnuvası sırasında bir maçta yer alacak futbolcuları seçmeniz gerekir. Beş futbolcu seçmelisiniz: bir kaleci, bir defans oyuncusu, bir orta saha oyuncusu, bir forvet ve bir ekstra (kaleci hariç herhangi bir pozisyon). Aldığınız puan toplamına bağlı olarak, son sıralamada daha yüksek veya daha düşük bir yerde yer alırsınız ve turnuvanın amacı, nadir kartlar ve diğer ödül türlerini kazanmaktır.

Sorare oynamaya nasıl başlanır?

İlk turnuvanıza katılmaya hak kazanmadan önce, şu üç zorunlu adımı izlemelisiniz: kayıt, kulübünüzü oluşturmak ve ilk ücretsiz kart paketlerinizi açmak. Yardımımla bu sadece beş dakikanızı alacak!

1. Sorare’de bir hesap açın

Sorare web sitesini ilk kez ziyaret ediyorsanız, oynamak için bir hesap açmanız gerekir. Hesabınızı oluşturmak için bir e-posta adresi, bir kullanıcı adı ve bir şifre seçmeniz yeterli. Sorare hesabınızı doğrulamak için e-posta ile bir bağlantı alacaksınız, buna tıklamayı unutmayın!

Bu ilk adım tamamlandıktan sonra, tuttuğunuz takımları seçmeniz gerekir. Bu adım çok önemlidir, çünkü daha sonra hangi ücretsiz kartları alacağınızı belirler! Sorare, tercih ettiğiniz kulüpler listenizi onayladıktan sonra, sizinle ligler, ödüller, kartlar ve online alışveriş hakkında ek bilgiler paylaşır.

2. Kulübünüzü oluşturun ve profilinizi kişiselleştirin

Kendine saygısı olan herhangi futbol kulübünde olduğu gibi, sizin de takımınızın kimliğini düşünmeniz gerekir. Oyuncu adınızı, aynı zamanda kulübünüzün adını ve profil resminizi de seçmelisiniz. Sorare’de henüz kullanılmamış bir takma ad bulmak gerekiyor ve bu yüzden bu basit adımda beklediğimden daha fazla zaman harcadım!

Favori kulüplerinize geri dönersek, yaptığınız seçimler, kadronuzun bir parçası olacak ilk ücretsiz kartları belirler. Bu kararı hafife almamalısınız, bu geri alınamayan bir işlemdir! Ücretsiz kartlarınızın imkanlarınıçeşitlendirmek için, örneğin en az beş takım seçmenizi ve farklı ligleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

3. Sıradan ücretsiz kartlardan faydalanın

Kayıt işlemi sırasında Sorare size ücretsiz sıradan kartlar verir. Bu da ilk takımınızı oluşturabileceğiniz ve ilk turnuvanıza katılabileceğiniz anlamına gelir! Bu ücretsiz kartlar, belirli adımları tamamladığınızda, yani favori kulüplerinizi seçtiğinizde size verilir.

Alacağınız ücretsiz kartlar, daha önce seçtiğiniz kulüplere bağlı olacaktır. Kendimden örnek verecek olursam, Paris Saint-Germain, Boca Juniors, Ajax Amsterdam, Sporting CP ve Liverpool’u seçtim. Bu kulüplerden birkaç ücretsiz futbolcu kartı aldım, ayrıca Fransız, Arjantin, Hollanda, Portekiz ve İngiliz liglerinden başka kartlar da aldım!

İlk NFT Sorare kartı nasıl alınır?

Sıradan kartlar Sorare’yi ücretsiz oynamanıza izin verir, ama bunlar yalnızca küçük turnuvalara katılmaya hak kazandırır. Ne yazık ki menajerler ücretsiz turnuvalardan çok az ödül alır. Bu nedenle, daha ilginç yarışmalara katılmak ve diğer menajerlerle değiş tokuş yapmak için ücretli kartları kullanmak isteyebilirsiniz.

İlk NFT Sorare kartlarınızı satın almak için oyuncu hesabınıza para yatırmanız gerekir. Bunu bir banka kartı veya banka havalesi yoluyla veya hatta doğrudan bir kripto para cüzdanı ile dahi yapabilirsiniz. Ödeme yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen bu sayfayabir göz atın. Sorare’de ücretli kartların birkaç farklı kategoriye ayrıldığını belirtmekte de fayda var. Bu makaledefarklı Sorare kart türlerini tanıttım.

İlk Sorare turnuvasına nasıl katılacaksınız?

Sanılanın aksine, ilk Sorare turnuvalarınızda oynamak için para harcamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, yarışmaya başlamadan önce turnuvaların nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmenizi tavsiye ederim.

Sorare yarışmaları nasıl işler

Sorare her hafta her kategoride bir veya daha fazla turnuva düzenliyor. Her şey gerçekleşen gerçek hayattaki maçlara bağlı! Alacağınız puanları belirleyecek olan şey, o oyuncuların gerçek performansıdır. Her turnuva, klasik bir Fantezi Ligi’ninkine benzer bir yapıya sahiptir.

Yarışma başlamadan önce, Sorare kartlarınızdan beş futbolcu seçmeniz gerekir: bir kaleci, bir defans oyuncusu, bir orta saha oyuncusu, bir hücum oyuncusu ve bir ekstra (kaleci hariç herhangi bir pozisyon). Turnuvanın sonunda, en üst sıradaki menajerler, nadir kartlar da dahil olmak üzere en iyi ödülleri kazanır. Futbolcuların kazandığı puanların OptaJean istatistiklerine göre hesaplandığını da belirtmeden geçmeyelim.

Sorare’de gerçekleştirilen farklı turnuvalar

Sorare’de birçok farklı turnuva gerçekleştirilmektedir. Öncelikle, bazı yarışmalara kartlarınızın değerine bağlı olarak erişebileceğinizi belirtelim: Sıradan, Sınırlı, Nadir, Süper Nadir ve Eşsiz.Her turnuva aynı kategoriden belirli sayıda kart gerektirir. Örneğin, Süper Nadir kategorisindeki bir turnuvaya katılmak için en az üç Süper Nadir karta ihtiyacınız olur.

Karma turnuvalarda takımınızı oluşturmak için tüm ücretli kartları karıştırabileceğiniz için, Karma turnuvalarının gereksinimleri daha esnektir. Diğer yarışmaların belirli bir teması olabilir: 23 yaş altı oyuncular, aynı kıtadan katılan oyuncular, vb. Dolayısıyla bir turnuvaya katılımınız her zaman elinizde bulunan kartlara bağlıdır.

Hata yapmadan oynamaya başlamak için 5 ipucu

Artık Sorare turnuvaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, muhtemelen bu turnuvalardan birine katılmak isteyeceksiniz! Bununla birlikte, daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olabilecek birkaç tavsiyem daha var.

1.   İlk yatırımlarınızdan önce doğru tutumu benimseyin

Yeni oyuncular genellikle acele ederler ve hemen nadir kartlar almak isterler. Bence biraz ağırdan almak daha iyidir. Sorare’ye kaydolduktan sonra kartlar, satın almalar ve turnuvalar hakkında daha fazla bilgi edinmekten çekinmeyin. Resmi web siteleri İngilizce olarak oldukça kapsamlı bir Sıkça Sorulan Sorular bölümüne sahip. Aynı zamanda, tüm oyuncu topluluğu için referans sitesi olan Ultra Sorare’ye de güvenebilirsiniz!

Benzer şekilde, ilk kartlarınızı almadan önce de biraz beklemek isteyebilirsiniz. Bir veya daha fazla Sıradan turnuvaya katılmak için ücretsiz kartlarınızı kullanmanızı öneririm. Böylece, bir Sorare yarışmasının nasıl işlediğine dair bilginizi pekiştirebilirsiniz.

2.   Açık artırmalardan yararlanın ama piyasa fiyatlarını da analiz edin

Sorare tarafından piyasaya sürülen tüm yeni kartlar otomatik olarak açık artırmaya çıkar. Her kartın bir başlangıç fiyatı vardır ve menajerlerin bunlara teklif vermek için birkaç günü bulunur. Kazanan, en yüksek teklifi veren kişidir. Tüm incelikleri bildiğiniz sürece, bu sistem çok avantajlıdır.

İlk olarak, açık artırmaya çıkarılan bir kartla ilgileniyorsanız SorareData’ya bakmanızı öneririm. Bunu yapmak size kartın değeri hakkında daha net bir fikir verir ve bu nedenle, küçük bir tutar harcamaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca etkili bir keşif stratejisi yürütebilmek ve iyi fırsatları diğer oyunculardan önce yakalayabilmek için futbol haberlerini günlük olarak takip etmelisiniz.

3.   İkincil piyasada işlem yapmayı göz önünde bulundurun (aşırıya kaçmadan)

Açık artırma sistemi, Sorare kartları satın almanın tek yolu değildir. Oyuncular elden çıkarmak istedikleri NFT’leri satışa çıkarabilirler. İkincil piyasadaki her kartın fiyatı satıcı tarafından belirlenir ve daha yüksek teklif verilemez. Bu nedenle, bir kartla ilgileniyorsanız, proaktif bir yaklaşım belirlemelisiniz.

Satışa çıkarılmamış kartlar için bile doğrudan bir menajer ile pazarlık yapmak da mümkündür. Karşılığında para, kartlar veya her ikisini de teklif edebilirsiniz. İyi fırsatlar bulmak için zaman ayırırsanız, ikincil piyasa çok avantajlı olabilir. Kart takas etmek ve kâr etmek isteyenler için bu ideal çözümdür.

4.   Futbolcular ve kulüpler hakkındaki en yeni haberleri bulun

Bir turnuvayı kazanmak için sadece şansa güvenemezsiniz. En iyi menajerler genellikle futbol haberlerini her gün takip edenlerdir. Size en fazla puanı verebilecek futbolcuları seçmelisiniz; bu, o futbolcuların mevcut performanslarını, devamsızlıklarını, genel sıralamalarını, aldıkları son sonuçları, attıkları veya yedikleri gol sayısını, vb. dikkate almak anlamına gelir.

Bu yöntem kartlar satın alırken de avantajlıdır. Örneğin, yükselen futbolcuları belirlemenize ve kartlarını düşük fiyatlardan almanıza imkan tanır. Yüksek fiyattan satmak umuduyla düşük fiyattan bir kart satın almak için bir yaralanma veya kulüp transferini de bekleyebilirsiniz.

5.   Sadece eğlenmek için Sorare oynayın

Sorare’nin her şeyden önce bir oyun olduğunu vurgulamak isterim. Para kazanma fırsatları var ama bu bir meslek ya da güvenilir bir gelir kaynağı değildir. Eğer sadece bu amaçla oynarsanız, bu aldığınız sonuçları olumsuz etkileyebilir.

Her şeyden önce, menajerlik rolünden zevk almanız ve dünyadaki futbolcular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Doğru düşünce yapısını benimseyerek fark yaratabilirsiniz!

Sonuç olarak

Bu yazıda size oyunla ilgili temel bilgileri ve Sorare oynama nasıl başlanır hakkında bazı stratejileri öğrettim. Artık oyunun amacını, turnuvaların nasıl işlediğini ve liderlik sıralamasının zirvesine çıkmak için bazı ipuçlarını biliyorsunuz!

Tüm bu yeni bilgileri uygulamaya koymak için ücretsiz kartlarınızı Sıradan bir yarışmada test etmekten çekinmemenizi tekrar hatırlatırım. Size iyi şanslar diliyorum ve tüm bu ipuçlarının sizin için yararlı alacağını umuyorum!

Sıkça sorulan sorular

Sorare'de favori kulüpleri seçmek önemli midir?

Sorare'ye kayıt olurken favori kulüplerinizi seçmeniz gerekir. Bu seçim çok önemlidir, çünkü daha sonra hangi ücretsiz kartları alacağınızı belirler!

Kartlarımın değeri sezon içinde artabilir mi?

Futbolcuların performansına veya ilgili haberlere bağlı olarak kartlarınız sezon içerisinde değer kazanabilir veya kaybedebilir. Bu nedenle etkili bir futbolcu keşif stratejisine sahip olmak daha verimlidir. Ayrıca her gün futbol haberlerini takip etmenizi de öneririm.

Ethereum değerinin kartlarım üzerindeki etkisi nedir?

Ethereum fiyatı kısmen Sorare kartlarının değerini belirler. ETH zirvedeyken, NFT'leriniz daha yüksek bir piyasa değerine sahip olur.

Takımımın bir Sorare turnuvasına katılmasını nasıl onaylarım?

Ana sayfanın üst kısmındaki menüden “Oyna” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Daha sonra sizin için uygun bir turnuva seçmeniz ve görüntülenen bölümde takımınızı seçmeniz gerekir.

Topluluğumuz tarafından verilen derecelendirme Sorare: 4.9/5.
 • Sorare How to play UK
 • Sorare Comment jouer FR
 • Sorare come giocare IT
 • Sorare spielanleitung DE
 • Sorare como jugar ES
 • Sorare token PT
 • Sorare nasil oynanir TK
 • Sorare como jogar BR
 • Sorare How to play US
 • Sorareをどのようにプレイするのか? JP
UltraSorare
Logo