Sorare Token: Ethereum ve oyun içindeki kullanımı hakkında her şey

Sorare’nin kripto para tabanlı sistemi, futbol kartlarıyla oynamanıza ve Ethereum blok zincirinde alınıp satılabilen NFT’ler olarak bu kartları toplamanıza olanak tanır. Sorare’de kripto para kullanımı kafanızı karıştırdıysa ve Ethereum hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız panik yapmayın, çünkü bunlar hakkında her şeyi açıklayacağız. Ethereum ve Sorare içindeki kullanımı hakkında daha fazlasını öğrenin.

sorare-token-nft

Sorare, Ethereum blok zincirinde NFT toplamaya imkan tanır

Sorare, Ethereum blok zincirine dayalı bir fantezi futbol oyunudur. Sorare, geleneksel bir fantezi futbol oyununda olduğu gibi bir oyuncu listesinden takımınızı seçmek yerine, takımınıza eklemek istediğiniz bir oyuncunun dijital kartını satın almanıza olanak tanır. Bu kartlar, Ethereum blok zincirine dayalı NFT’lerdir; yani, diğer özelliklerinin yanı sıra benzersiz bir dijital varlığın mülkiyetini kanıtlamaya imkan veren bir teknolojidir.

Dolayısıyla, gerçek dünyadaki herhangi bir varlık gibi, bir kart ne kadar nadirse değeri de o kadar yüksektir. Sorare’de futbolcuların kartlarını NFT olarak satın alarak ve takas ederek, yarışmalara katılabilir ve benzersiz bir dijital varlık olarak sahip olacağınız ödüller kazanabilirsiniz.

Ethereum kripto parası nedir?

Ethereum (ETH), genellikle Bitcoin’in ardından en popüler ikinci kripto para olarak kabul edilir. Ancak Bitcoin ve diğer birçok paradan farklı olarak, ETH sadece bir borsa veya yatırım aracından çok daha fazlasıdır. Ethereum, blok zinciri teknolojisine dayalı merkeziyetsiz bir bilgisayar ağı olarak tanımlanır.

Bugüne kadar, Ethereum birçok başka kullanıma sahip bir geliştirme platformu olmuştur. Ethereum sadece kripto para dünyasında faaliyet göstermekle kalmaz, aynı zamanda Microsoft, Amazon, JP Morgan Chase, Intel, Cisco gibi dünya şirketleri ve markaları blok zinciri teknolojisini kullanır…

Ethereum nasıl çalışır?

Ethereum blok zinciri, bir işlemin üzerinde doğrulandığı büyük bir defterdir. Madenciler gelen işlemleri doğrular ve bunları bir geçerli işlemler zincirinde, yani blok zincirinde bir “blok” olarak deftere kalıcı olarak eklerler.

Bitcoin, kendi para biriminin sahipliğini izlemek için kullanılırken, Ethereum blok zinciri, herhangi bir merkeziyetsiz uygulama için programlama kodunu çalıştırmaya odaklanır. Bu uygulamalar güvenlik programlarını, oylama sistemlerini, ödeme yöntemlerini ve tabii ki NFT’leri (Değiştirilemez Token) içerebilir. Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum da bankalar ve hükümetler gibi merkezi otoritelerin yetki alanı dışında çalışır.

Ethereum’un avantajları

Selefi Bitcoin gibi, merkeziyetsiz bir açık kaynaklı proje olduğu için hiç kimse ETH’u sahiplenemez veya onu kontrol edemez.

Bununla birlikte, Bitcoin’in aksine, Ethereum, birincil hedefi bir ödeme yöntemi haline gelmek olarak piyasaya sunulmadı. Ethereum özünde, merkeziyetsiz uygulamaların gelişimini kolaylaştıran teknolojilerin geliştirilmesi için bir platform olma vizyonuna sahiptir. İşlemleri hızlı, ucuz, güvenli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için “Akıllı Sözleşmeler” kullanan uygulamaların (özellikle NFT’ler) oluşturulmasını sağlayan Ethereum oldu.

Birçokları Ethereum’u yeni internet devrimi olarak görüyor. Facebook gibi merkezi platformlar “Web 2.0″ı temsil ediyorsa, Ethereum gibi merkeziyetsiz, kullanıcı tarafından desteklenen bir ağ “Web 3.0” olarak adlandırılabilir.

Ethereum’un dezavantajları

Ether’in bir para birimi olduğunu ve yatırımcılar tarafından bu şekilde ele alınması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Hisse senedi veya yatırım fonu gibi ETH hisseleri satın almazsınız. Aslında yaptığınız şey GBP/EUR/USD karşılığında Ether tokenlerini takas etmektir. Herhangi kâr payı veya anlık kazanç söz konusu değildir. Tek umudunuz, gelecekte internetteki diğer kişilerin Tokenleriniz karşılığında satın aldığınızdan daha fazlasını ödemeleridir. Diğer bir deyişle, Sorare’ye geçmeden önce Ethereum’un değişkenliğini göz önünde bulundurun.

Ethereum Fiyatı: bu kripto paranın fiyatını izleyin

Ethereum, Bitcoin’in hemen ardındaki yeriyle, piyasada en iyi konumlanmış paralardan biridir. Gerçekten de ETH fiyatı, BTC fiyatının sadece 1/15’i kadardır (Ocak 2022 itibarıyla). Bu, yatırımcılar için ulaşılabilir bir taban fiyatıdır.

Ethereum nereden alınır? En iyi siteler

Sorare’de futbolcu kartlarını satın almaya başlamak için cüzdanınıza ETH eklemeniz gerekir. Sorare oynamak için Ethereum satın almanın farklı yolları ve bunun için farklı platformlar mevcuttur. İşte ETH nasıl alınır hakkında bazı ipuçları

coinbase

1. Coinbase ile Ethereum Satın Alın

Coinbase, en popüler kripto para cüzdanlarından biridir. Coinbase’in özelliği, sundukları kripto para borsası aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere birçok dijital para satın alabilmenizdir.

Sorare’nin bir ortağı olarak, başlamak için en kolay ve en hızlı seçenek olduğu için özellikle mobil cihazlar ve ETH satın almak için öneriyoruz.

etoro

2. eToro ile Ethereum Satın Alın

eToro, 6 milyondan fazla kullanıcısı olan online bir aracı kurum ve yatırım platformudur. eToro, Forex, kripto para, hisse senetleri, emtialar ve ETF’ler ile gerçek zamanlı olarak işlem yapmanıza olanak tanır. Sorare oynamak için kullanmadan önce kripto para cüzdanınıza para yüklemek için eToro’da Ethereum alabilirsiniz.

binance

3. Binance ile Ethereum Satın Alın

Binance, kullanıcıların kripto para işlemleri yapabildikleri online bir borsadır. En çok işlem gören kripto paraları destekler. Binance, işlemcilerin elektronik fonlarını saklamaları için bir kripto para cüzdanı sunar.

ramp-sorare

4. Banka kartınız ve Ramp ile Sorare üzerinde Ethereum satın alın

Ramp, “RESMİ” para birimi ile kripto para birimi arasındaki bir geçittir. Başka bir deyişle Ramp, herkesin USD, GBP, EUR gibi para birimlerini kripto varlıkları ile değiştirmesine izin verir. Ramp, seviyesi ne olursa olsun Sorare’deki tüm oyuncular tarafından kullanılabilir. Ramp’ın özelliği, Sorare’den hiç ayrılmadan banka kartınızla Ethereum satın alabilmenizdir.

metamask

5. MetaMask gibi bir cüzdanda Ethereum depolayın

MetaMask, Ethereum tokenleri veya diğer herhangi bir Ethereum tabanlı tokeni (ERC-20) saklama ve takas etme olanağı sunmasıyla popüler bir kripto para cüzdanıdır.

Tarayıcınız için, kripto para destekleyen platformlarda yaygın kullanılan, sağlam ve güvenilir bir modül olan MetaMask tarayıcı uzantısını kullanabilirsiniz. Sorare’de işlemlerinizi yapmak için Chrome veya Firefox tarayıcınıza eklenti olarak yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak

Sorare tam anlamıyla Ethereum tabanlıdır. Ethereum, dijital bir para birimi sağlamanın yanı sıra futbolcu kartlarının mülkiyeti ve benzersizliğini doğrulayabilen bir teknoloji sunar. Sorare, hem yeni başlayan hem de deneyimli kripto para cüzdanı kullanıcıları için ETH almanın yollarını sunuyor.

Sıkça sorulan sorular

Ethereum nasıl alınır?

Sorare'de futbolcu kartlarının takası Ethereum ile yapılır. Bu nedenle, Sorare cüzdanınıza bu kripto para birimini yatırmak için ETH satın almanız gerekir: - Seçenek 1: Doğrudan banka kartınızla ETH satın alarak Sorare cüzdanınıza para yatırmak için Ramp kullanın - yeni başlayanlar için önerilen çözüm. - Seçenek 2: Coinbase gibi bir kripto para borsası platformu kullanın. Daha sonra bu kripto parayı Sorare cüzdanınıza aktarmanız gerekir.

Ethereum Sorare’ye nasıl transfer edilir?

ETH'nizi oyun içi cüzdanınıza aktarmak için kripto para cüzdanınızı Sorare'ye bağlayın (bkz. Sorare web sitesinde ekranın sağ üst köşesindeki cüzdan simgesi). Sorare, Coinbase, MetaMask ve Opera gibi çok çeşitli cüzdanlarla uyumludur.

Sarare’den nasıl Ethereum çekilir?

Aldığınız ETH ödüllerini ve Sorare yatırım kazançlarınızı geleneksel para birimlerine dönüştürmek için bunları Coinbase gibi bir kripto para borsasında takas etmeniz gerekir. Sorare'de cüzdanınıza girin ve "Para Yatır" (Deposit to) sekmesine tıklayın. ETH cüzdanınızın adresini kullandığınız borsadan yapıştırın. Daha sonra platform aracılığıyla ETH'yi RESMİ para birimine çevirebilirsiniz.

Sorare oynamak için Ethereum fiyatı ve fiyat tahminlerini takip etmeli misiniz?

Her gün Ethereum fiyatı takip etmeye gerek yoktur. ETH, dünyada en yaygın kullanılan ikinci kripto parasıdır ve Ethereum, birçok merkeziyetsiz uygulamayı (özellikle ünlü NFT'leri) destekleyen bir teknoloji sunar; bütün bunlar Ethereum’un sağlamlığının ve güvenilirliğinin kanıtıdır. Bununla birlikte, Ethereum'un RESMİ para birimlerinden daha değişken olabilen bir kripto para olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle, sadece kaybetmeye hazır olduğunuz parayla oynamayı unutmayın.

Topluluğumuz tarafından verilen derecelendirme Sorare : 4.9/5.
  • Sorare token UK
  • Sorare token FR
  • Sorare token IT
  • Sorare token DE
  • Sorare token ES
  • Sorare token PT
  • Sorare token TK
  • Sorare token BR
  • Sorare token US
  • sorare tokenJP
UltraSorare
Logo