Farklı Sorare kartı tiplerini keşfedin: bu NFT’lerin avantajları ve değerleri

Mise à jour :

Sorare, oyuncuların profesyonel futbolcuların dijital kartlarını satın alabildikleri, satabildikleri ve takas edebildikleri bir fantezi futbol oyunudur. Bu oyunda iyi performans çıkarma şansınızı artırmak istiyorsanız, bu kartlar hakkında mümkün olduğunca çok şey bilmeniz gerekir. Bu görevde size yardımcı olmak için, sizi Sorare’de bulunan farklı kart tipleri ile tanıştıracağız!

nft

NFT nedir? Sorare kartı teknolojisi

Genellikle NFT kısaltması ile anılan değiştirilemez token, sanal bir nesnenin gerçekliğini ve benzersizliğini doğrulayan, sahteciliğe karşı korumalı bir dijital sertifikadır. Basit bir dille anlatmak gerekirse, elinizdeki varlığın benzersiz olduğunu kanıtlayan dijital bir tapu senedidir. Her NFT, bir kontrol kurumu olmadan bilgilerin depolanmasına ve iletilmesine izin veren bir teknoloji olan blok zinciri tarafından gerçekleştirilen doğrulama işlemi ile doğrulanır.

Bir NFT’nin değeri, herhangi bir piyasa düzenlemesi olmaksızın arz ve talebe göre belirlenir. NFT’ler, bir hizmet tokeni veya bazı kripto paradan farklı olarak birbirinin yerine geçemez: her sanal nesne eşsizdir. Sorare açısından bakacak olursak, tüm kartların kendi seri numarası ve blok zincirinde kayıtlı bir token kimliği vardır. Sorare’de bir kart satın aldığınız zaman o kartın tek sahibi siz olursunuz.

Farklı Sorare kartlarının listesi (Ocak Temmuz 2024)

Oynamaya başlamadan önce, Sorare kartları şu beş kategoriye ayrılmaktadır: Sıradan, Sınırlı, Nadir, Süper Nadir ve Eşsiz. Kartların değerinden uygun turnuvalara ve sunulan avantajlara kadar her kategorinin kendine has özellikleri bulunur. Aşağıda, bu kategorilerin her biri için tek tek size yol göstereceğiz!

Sorare Sıradan Kartları (Common)

Sorare sıradan kartları web sitesinde ücretsiz olarak mevcuttur. İlk kaydolduğunuzda ve hatta belirli Sorare etkinlikleri de dahil olmak üzere çeşitli vesilelerle elde edilebilirler.

Bu kartlar ücretsizdir ve sayısı sınırlı değildir. En az beş karta sahip olduğunuz sürece, Sıradan kategorideki turnuvalara katılabilirsiniz. Bununla birlikte, Sorare sıradan kartı alınıp satılamaz.

communes-cards-sorare
Avantajları Dezavantajları
Tamamen ücretsiz kartlardır Finansal değeri yoktur
Sıradan turnuvalara katılım için uygundur Sınırsız sayıda kart bulunur
Para harcamadan Sorare oynayabilirsiniz

Sorare Sınırlı Kartları (Limited)

Sınırlı kategorisi, Sorare’de mevcut ücretli kartların ilk katmanını temsil eder. Bunlar açık artırmalarda ve diğer menajerlerden satın alınabilir. Bu kartları turnuvalarda kazanmak ve takas etmek de mümkündür. Sınırlı bir kartın ortalama başlangıç fiyatı 10 ile 50.000 arasında değişebilir.

Sınırlı kartların sayısı sınırlıdır: sezon başına her profesyonel futbolcu için 1.000 adet Sınırlı kart bulunur. Bu kartlar, Sınırlı (5 kart gerekir) ve Karma kategorilerdeki turnuvalara girmek için kullanılabilir. 

limited-sorare-cards-min
Avantajları Dezavantajları
Sınırlı sayıda kart bulunur Ücretli kartlardır, ama çok sayıdadır
Sınırlı ve Karma turnuvalar için uygundur
Alış satış imkanı bulunur

Sorare Nadir Kartları (Rare)

Nadir kategorisi, Sorare’de mevcut ücretli kartların ikinci katmanını temsil eder. Bunlar açık artırmalarda ve diğer menajerlerden satın alınabilir. Bu kartları turnuvalarda kazanmak da mümkündür. Nadir kartın ortalama başlangıç fiyatı 10 ile 250.000 arasında değişebilir.

Nadir kartların sayısı sınırlıdır: sezon başına her futbolcu için 100 adet Nadir kart bulunur. Bu kartlar, Nadir (3 veya 4 kart gerekir), Süper Nadir (en fazla 1 kart) ve Karma kategorilerdeki turnuvalara girmek için kullanılabilir.

rare-card-sorare-cards-min
Avantajları Dezavantajları
Nadir ama yine de erişilebilir kartlardır Sınırlı turnuvalarda kullanılamaz
Nadir, Süper Nadir ve Karma turnuvalar için uygundur
Alış satış imkanı bulunur

Sorare Süper Nadir Kartları (Super Rare)

Süper Nadir kategorisi, Sorare’de mevcut ücretli kartların üçüncü katmanını temsil eder. Bunlar açık artırmalarda ve diğer menajerlerden satın alınabilir. Bu kartları turnuvalarda kazanmak da mümkündür. Süper Nadir kartın ortalama başlangıç fiyatı 1.000 ile 300.000 arasında değişebilir.

Süper Nadir kartların sayısı son derece sınırlıdır: sezon başına her futbolcu için 10 adet Süper Nadir kart bulunur. Bu kartlar, Nadir (en fazla 2 kart), Süper Nadir (en fazla 3 kart), Eşsiz (en fazla 2 kart) ve Karma kategorilerdeki turnuvalara girmek için kullanılır.

super-rare-carte-sorare
Avantajları Dezavantajları
Nadir, dolayısıyla da değerli kartlardır Fiyatları genellikle oldukça yüksektir
Nadir, Süper Nadir, Eşsiz ve Karma turnuvalar için uygundur
Alış satış için yüksek piyasa değeri

Sorare Eşsiz Kartları (Unique)

Eşsiz kategorisi, Sorare’de mevcut ücretli kartların dördüncü ve son katmanını temsil eder. Bunlar hem açık artırmalarda hem de diğer menajerlerden satın alınabilir. Bu kartları turnuvalarda kazanmak da mümkündür. Eşsiz kartın ortalama başlangıç fiyatı 10.000 ile 300.000 arasında değişebilir.

Adından da anlaşılacağı üzere, bir futbolcunun sezon başına yalnızca bir Eşsiz kartı bulunur. Bu kartlar, Süper Nadir (en fazla 1 kart), Eşsiz (3 kart gerekir) ve Karma kategorilerdeki turnuvalara girmek için kullanılır.

unique-carte-sorare-min
Avantajları Dezavantajları
Sezon başına bir kullanıcı için tek bir kart Çoğu menajer için el yakan fiyatlar
Süper Nadir, Eşsiz ve Karma turnuvalar için uygundur
Son derece yüksek piyasa değeri

Sorare Özel Üretim Kartları (Special Edition)

Sorare, belirli etkinlikler sırasında, Sınırlı, Nadir, Süper Nadir ve Eşsiz kategorilerinde özel üretim kartları ekler. Nadirliği nedeniyle bu kartlar genellikle oldukça değerlidir.

Bunlar arasında Efsane kartları, eski futbol efsanelerinin kartlarıdır. Mantıken turnuvalarda kullanılamazlar: emekli oyuncular gol atamaz! Ancak yakın gelecekte bu Efsane (Legend) kartlarının Karma kategorisinde bazı turnuvalarda kullanılması mümkün olabilir…

Öte yandan, diğer tüm özel üretim kartlar yarışmalarda kullanılabilir. Bunlar, sınırlı üretim temasına uygun olarak, klasik kartlardan farklı bir görünüme sahiptir: Yılın Oyuncusu, Yılın Çaylağı, PSG 50. Yılı, Şampiyonluk Serisi, Sunrise Serisi, vb.

champion-editions-fonte-card (1)
Avantajları Dezavantajları
Farklı tasarıma sahip kartlar Efsane kartları ile oynanamaz
Koleksiyoncular için dikkat çekicidir
Çeşitli özel üretimler içerir

Sorare Kart Paketleri Satın Almak

Sorare’de çeşitli kartları tek seferde satın almak mümkündür. Paketler, aynı kulüpten beş oyuncu kartını etkin bir şekilde bir araya getirir. Bu paketler dört ücretli kategoride de mevcuttur (Sınırlı, Nadir, Süper Nadir, Eşsiz). Paketler yalnızca açık artırmalardan satın alınabilir.

En büyük iki kategoriyle ilgili olarak, paket başına yalnızca bir Süper Nadir veya Eşsiz kart olduğunu unutmayın. Diğer kategorilerde, paket başına en az üç Nadir veya dört Sınırlı kart bulunur. Ortalama olarak, bir paketin başlangıç fiyatı 10 ile 170.000 arasında değişebilir.

bundle-card-sorare
Avantajları Dezavantajları
Çok cazip paket fiyatı Farklı kulüplerden oyuncular içeren paketler yoktur
Takımınızı kurmanın hızlı bir yoludur
Yeni paketler sık sık piyasaya sürülür

Bir Sorare kartı nasıl görünür?

Bir Sorare kartı çeşitli unsurlar içerir. Elbette, oyuncunun bir resmi ve kişisel bilgileri (kulüp, pozisyon, forma numarası, yaşı ve uyruğu) bulunur. Kartın çıkarıldığı sezon ve seri numarası sol üst köşede görülür. Oyuncunun son beş maçtaki ortalama puanını öğrenmek için sol altta bulunan skora bakabilirsiniz. Kartın olası bonusu, bu puanın hemen yanında yüzde olarak gösterilir. Bu bonus, bir maçtan sonra oyuncunun toplam puanını arttırır.

Gerçekten bir NFT olduğunun kanıtı olarak, tüm ücretli kartlar blok zincirinde benzersiz bir token kimlik numarasına sahiptir. Son olarak, kartın rengi kartın değerine bağlıdır: Sıradan kart beyaz, Sınırlı kart sarı, Nadir kart kırmızı, Süper Nadir kart mavi ve Eşsiz kart siyahtır. Özel üretim kartlar için diğer renkler kullanılabilir.

unique-maradona-card-sorare

Sorare kartları nasıl alınır?

Sorare kartlarını almanın birkaç yolu bulunur: bir kartı satın alabilir, açık artırmada kazanabilir, bağış olarak veya ödül olarak alabilirsiniz! Aşağıda, kendi Sorare kartlarınızı edinmeniz için Sorare kartları nasıl alınır hakkında farklı adımları açıklayacağız.

     1.Haftalık turnuvalarda kartlar kazanın

Sorare her hafta sahip olduğunuz kartlara göre katılabileceğiniz turnuvalar düzenler. Bu, diğer menajerlerle rekabet etme ve harika ödüller kazanma fırsatıdır! Sorare, her turnuvada en üst sıralardaki oyunculara kartlar sunar. Kazananlara sunulan kartların değeri yarışmanın önemine göre değişir.

     2.Yeni kartlar için pazar yerine bir teklif verin

Mevcut tüm yeni kartlar doğrudan Sorare tarafından sunulur. Bunlar daha sonra bir müzayede ilkesine göre satılır: bir başlangıç fiyatı belirlenir ve ilgilenen her menajer yatırım yapmak istediği tutarla teklif verebilir. Kart, en yüksek teklifi veren menajere gider. Her açık artırma Sorare tarafından belirlenen bir süre içinde gerçekleşir.

     3.İkincil pazar yerinde doğrudan başka bir menajer ile alış satış yapın

İkincil piyasa, açık artırmalarda veya turnuvalarda zaten kazanılmış, ama oyuncuların elden çıkarmak istediği kartlar içindir. Mevcut kartların fiyatı satışa çıkaran menajer tarafından önceden belirlenir. Başka bir kartla ilgileniyorsanız, bir menajerle iletişime geçebilir ve karşılığında para ve/veya kart ile takas için anlık teklif yapabilirsiniz!

     4.Referans bağlantımız ile ücretsiz bir kart kazanın

Ultra Sorare, oyunda nasıl ilerleyeceğiniz konusunda size güvenilir tavsiyeler sunmanın yanı sıra ücretsiz kartlar kazanmanızı da sağlıyor! Başlamak için, Sorare’ye kaydolurken referans bağlantımızı kullanmanız yeterlidir. 5 açık artırmayı kazandıktan sonra ödül olarak otomatik olarak ücretsiz bir Sınırlı kart alacaksınız! Ayrıca yıl boyunca yarışmalar ve çekilişler gerçekleştiriliyor.

Sorare kartları ne işe yarar?

Sorare kartları farklı şekillerde kullanılabilir. Bazı oyuncular sadece onları toplamakla ilgilenirken, diğerleri onları haftalık turnuvalara katılmak için kullanır! Sorare kartlarınızı yeniden satmaya odaklanmak veya bunları mevcut diğer online oyunlarda kullanmak da mümkündür…

Sorare’de oyuncular arası yarışmalara katılın

Sorare, menajerlerin birbirleriyle rekabet edebilecekleri haftalık yarışmalar düzenler. Her turnuvanın işleyişi bir Fantezi Ligine benzer: oyuncuların gerçek hayattaki gerçek performansına göre puan kazanırsınız. Tek yapmanız gereken takımınızı oluştururken doğru kartları seçmektir! Katılabileceğiniz turnuvalar, sahip olduğunuz kartlara göre belirlenir. Örneğin, Süper Nadir kategorisindeki bir turnuvaya katılmak için en az üç Süper Nadir karta ihtiyacınız olur.

İkincil oyunlarda ödüller kazanın

2019’da piyasaya sürülen Sorare, hızla sosyal bir fenomen haline geldi. Oyun, Football Manager, Fifa Ultimate Team, kripto paralar ve NFT’nin yarattığı çılgınlıktan yararlanmayı başardı. Sorare, çok kısa sürede çevresinde güçlü bir ekosistem oluşturuldu, hatta bazı oyuncular yeni oyunlar dahi önerdi! Bir NFT olarak her bir kart eşsizdir ve sadece bir sahibi bulunur. Kartlarınızı Sorare Mega, Sorare Academy, Captain Sorare veya Sorare Data‘da bulunan mini oyunları oynamak için kullanabilirsiniz.

Sevdiğiniz futbolcuları toplayın veya elinizdekileri satın

Sorare kartlarının ardındaki prensip, çocukluğumuzun Panini albümlerine benzeyebilir. Bazı oyuncular bunlarla koleksiyon dahi yapıyor. Bir Sorare kartı benzersiz bir dijital nesneyi temsil eder ve bu nedenle de çok ilginç bir koleksiyon parçasıdır. Nostaljiyi o kadar fazla hissetmeyen diğer oyuncular ise, keşif ve alış satış stratejileri izlemeyi tercih ediyor. Buradaki amaç kartları alıp daha yüksek fiyata satmaktır.

Sonuç olarak

Sorare kartları, değerlerine bağlı olarak birkaç kategoriye ayrılmıştır. Bu NFT’ler farklı şekillerde elde edilebilir ve çeşitli şekillerde kullanılabilir. Kısacası, Sorare size birçok olasılık sunuyor: geriye kalan tek soru şu: bir menajer olarak hedefleriniz nedir?

Questions fréquentes

NFT Sorare kartı nedir?

Bir NFT Sorare kartı, benzersiz bir dijital nesnedir. Yani bunun tek sahibi siz olursunuz. Her kart bir futbolcuyu temsil eder ve nadirliğine ve farklı sportif kriterlere bağlı olarak belirli bir değere sahiptir. Her hafta düzenlenen çeşitli turnuvalara katılmak için Sorare kartlarını kullanabilirsiniz. Bu yarışmalar bir Fantezi Futbol Ligine benzer.

Sorare’de nadir bir kart nasıl alınır?

Sorare kartları, nadirliklerine göre birkaç kategoriye ayrılır: Sınırlı, Nadir, Süper Nadir ve Eşsiz. Ücretsiz kartlara gelince, bunlar Sıradan kategorisi altında sınırsız sayıda mevcuttur. Sorare'de nadir bir kart almak için çeşitli çözümler vardır: açık artırmalar, diğer oyunculardan satın almak, turnuvalara katılım veya Ultra Sorare tarafından sunulan eşantiyonlar.

Bir Sorare kartı nasıl açık artırmaya çıkarılır?

Menajerler kendi Sorare kartlarını açık artırmaya çıkaramazlar. Satmak istedikleri kartlara sabit bir fiyat koymak zorundadırlar. Açık artırmalar sadece doğrudan Sorare tarafından girilen kartlar için gerçekleştirilir.

Bir oyuncu kulüp değiştirirse Sorare kartıyla ne yapmalı?

Oyuncunun kulüp değiştirmesi durumunda kartı turnuvalarda kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun nedeni, puanların yalnızca bireysel performansa göre belirlenmesidir. Transfer nedeniyle kartın aniden değeri artarsa, kartı satmayı da düşünebilirsiniz.

Bir Sorare kartının puanını artırabilir miyiz?

Sorare kartının puanını artıramazsınız. Bir oyuncunun performansını artırmanın etmenin tek yolu, takımınızı kurarken onu kaptan yapmaktır.

Sorare kartı üzerindeki seri numarasının amacı nedir?

Bir Sorare kartının seri numarası, o kartın orijinalliğini ve benzersizliğini kanıtlar. Bu rakam aynı zamanda kartın Sorare tarafından piyasaya sürüldüğü tarihi de hatırlatır.

Sorare topluluğumuz tarafından verilen puan : 4.9/5.
  • Sorare cards UK
  • Sorare cartes FR
  • Sorare carte IT
  • Sorare karten DE
  • Sorare cartas ES
  • Sorare cartas PT
  • Sorare kartlar TK
  • Sorare cartas BR
  • Sorare cards US
  • sorareカード JP
UltraSorare
Logo